DLTM

Deniz, Liman, Tasarım, Modelleme

 

 

Hyrdrotam-3d yazılımının ve yazılımın alt modüllerinin tüm hakları DLTM ltd.şti.ne aitdir. DLTM, 2009 yılında kurulmuş bir Gazi Üniversitesi Teknopark şirketidir. Firmamız deniz araştırmaları, su davranışları modellemesi, kıyı alanları yönetimi, kıyı liman mühendisliği, ana başlıklarında proje ve danışmanlık hizmeti veren ve bu doğrultuda yazılım geliştiren bir kuruluştur.

Firmamız 2010-2014 yılları arasında kurucu ortaklardan Prof. Dr. Lale Balas’ın yürütücülüğünde alınan TÜBİTAK projesi ile dünyada ilk çevre temelli bulut bilişim yazılımı olan HYDROTAM-3D ’yi geliştirmiştir.

İlk çevre temelli bulut bilişim yazılımı olan Hydrotam-3d; kıyısal alanlarda akıntı, dalga, kirlilik ve sediman taşınımı gibi deniz ve kıyı  olaylarının benzeştirilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Yazılım sürekli olarak yapılan saha çalışmalarının sonuçlarıyla geliştirilmekte ve kalibre edilmektedir. Bir çok akademik çalışmada kullanılan Hydrotam-3d bir çok projede de kullanılarak mühendislik çözümleri üretmiştir. Ulaştırma bakanlığımız tarafından da kullanılan Hydrotam-3d Devletimizin uyguladığı bir çok projede  kullanılmaktadır.

Yenilebilir enerji kaynakları, rüzgar ve dalga enerji tahmini içinde kullanılabilen  hydrotam-3d pro yenilenebilir rüzgar ve dalga enerji enerji projeleriniz için cbs tabanlı çözümler  elde edebilir. Saha çalışmaları yapmadan enerji sahalarının tespiti için kullanabilirsiniz. 

Zamanla değişen ve gelişen teknolojiler ile birlikte Hydrotam -3d nin yazılım teknolojilerine ve gelişen internet standartlarına adaptasyonu için çalışılarak yazılım yenilenmiş ve geliştirilmiştir.

Haziran 2020 yeni sürümü olan Hydrotam-3d pro’ yu kullanıma sunarak kıyı mühendislerinin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyoruz.